Quality Control
Kalite kontrol , 3D Tarama cihazından alınan STL data ile CAD datanın karşılaştırması işlemidir, çökme, dönme ve sapma gibi genel geometrik farklılıklar belirlenerek ölçüm raporu oluşturulur .
 
Parçaların ölçüm raporları günümüz üretim dünyasının önemli bir parçasıdır.Günümüzde bir çok firma, ara yüz programları sayesinde kalite kontrol raporu almaktadır. Bu aşamada önemli olan ölçümlenen parçanın, hedeflenen nominal toleranslar içinde sağlıklı ölçülmesi ve sistemlerin kalibrasyon değerleri içinde olmasıdır.
 
Kalite kontrol işlemini diğer bir yöntem olarak CMM Ölçüm(Coordinate Measurement Machines – Koordinat Ölçme Makineleri) makineleri yardımıylada yapabiliriz. CMM Ölçüm Makineleri; imalat süreci sonunda parçaların onay verilen tasarıma göre uygunluğunu kontrol etmek amaçlı kullanabileceğimiz makinelerdir.
 
Kalite kontrol projelerinde 3D Tarama sistemleri vasıtasıyla elde ettiğimiz 3D data üzerinden ve 2 boyutlu teknik resim üzerinden çalışmalar yapabilmekteyiz. Bu CMM Ölçüm Makinesi raporundan çok daha fazlasını görmenizi sağlar. Sonuçları bir renk skalası üzerinden derecelendirerek, müşterilerimizin isteği üzerine çeşitli raporlama biçimlerinde sunabilmekteyiz.